Реалії НУШ
Робота з ЛЕГО на уроках математики.
Відкритий урок з математики у 2 класі на тему "Обчислення виду 25+43. Складені задачі на різницеве порівняння".
Відкритий урок із зарубіжної літератури у 6 класі
Участь у виставці-конкурсі «Новорічна композиція» та «Український сувенір».
Відкрите виховне заняття «Зігріємо Україну добротою і теплом наших сердець»
Майстер-клас «Виготовлення Янгола-оберегу для захисників ЗСУ».
Зазвичай на своїх майстер-класах працюю з дітками різного віку.А цього разу - працювала з гарними,дорослими колегами. І було не менш цікаво!Бо вони так поринули в процес творення мотанки, що вже зовсім не відрізнялися від дітей. Дуже гарно працювали і в них створилися прекрасні обереги-янголи,які поїдуть до наших дорогих захисників, щоб подарувати їм трохи радості і передати частинку нашого тепла та любові.Адже життя продовжується! Попри все, що відбувається-треба жити,любити і творити добро! Дякую нашим захисникам за можливість мати кожен день!!!
«Нова українська школа – новий зміст освіти»
Нова українська школа – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут враховують думку кожного, вчать критично мислити.
Головна мета Нової української школи – створити школу, в якій буде комфортно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
Особливістю Нової української школи є організація нового освітнього простору та створення закладом безпечного освітнього середовища. Адміністрація та педагогічні працівники закладу доклали максимум зусиль для того, щоб освітнє середовище НУШ відповідало всім методичним рекомендаціям та сприяло вільному розвитку творчої особистості кожної дитини. З цією метою в навчальних приміщеннх класів створено навчальні центри (осередки): центр відкриттів, центр новин, центр матеріалів, комунікативний центр, центр тиші, центр вчителя, тематичний центр.
Освітнє середовище є відображенням філософії концепції Нової української школи та освітньої програми, тому адміністрація школи та вчителі початкових класів докладають максимум зусиль, щоб освітнє середовище у початкових класах було безпечним місцем, де діти відчувають себе захищеними та в безпеці, де відбувається більшість навчальних видів діяльності, де забезпечуються їхні базові потреби (потреби у навчанні) та додаткові потреби (для дітей з особливими освітніми потребами).
Оскільки учитель має бути моделлю бажаної поведінки і ставлення усі вчителі початкової школи пройшли курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо навчання учнів перших класів відповідно до Концепції «Нова українська школа» та повною мірою розуміють свою роль як моделі бажаної поведінки та ставлення до людей з повагою, добротою й відповідальністю, що передбачає такі обов’язки:
:- поважати кожну дитину;
- вірити в успішність кожної дитини;
- бути чесними і визнавати власні помилки;
- вміти слухати й дотримуватися конфіденційності;
- бути послідовними й справедливими;
- мати високі очікування щодо кожного учня, у тому числі учнів з особливими освітніми потребами;
- цінувати особисті зусилля дітей;
- організовувати стимулююче навчальне середовище;
- постійно поновлювати свої знання про дитячий розвиток
Учителі роблять усе можливе, щоб освітнє середовище сприяло заохоченню самовизначення дітей у класі та розвитку їхніх спроможностей, оскільки відомо, що люди, які контролюють те, що відбувається з ними, краще адаптовані до життя.
НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.
Участь вчителів- новаторів НУШ з досвіду роботи.Тема “Знайомтесь - лепбук"
Реалізація Концепції Нової української школи в Мерешорському НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ»
Кожного дня навчання у 1-х класах розпочинається із ранкової зустрічі, де учні діляться своїми враженнями, настроєм, щоденними новинами. Щоденні вітання, цікаве подання потижневого матеріалу, групова робота, ігри та завдання розвивального характеру, диференційований підхід до кожного учня допомагають згуртувати дитячий колектив, сприяють розвитку навичок спілкування, логічного мислення молодших школярів, їхньої творчої уяви, самостійності. Зараз в освітньому процесі достатньо практичної діяльності. Це дуже подобається учням, оскільки навчання стало цікавішим і, водночас, результативнішим. Результатом роботи є формування дружнього колективу, співпраця, інтерес до навчання. Діти вільно почувають себе, із бажанням та цікавістю ідуть до школи. Кожен день насичений позитивними емоціями, посмішками дітей. Вчитися дійсно цікаво і весело.
Під час навчальної діяльності у 1 класі вчителі активно використовують LEGO, бо це не просто яскрава іграшка, а це чудовий інструмент для розвитку пам’яті, організації групової роботи та моделювання різних життєвих ситуацій, завдяки яким діти не лише засвоюють знання, а й вчаться їх використовувати